Reizen in een camper is fantastisch. De vrijheid om te gaan en staan waar je wilt. De mogelijkheid om midden in de natuur te overnachten. Het comfort van je eigen huis op wielen. Kan niet beter, toch? Maar zelfs de grootste camperfanaten zullen toegeven dat een nachtje in een hotel of vakantiepark soms een welkome afwisseling kan zijn, zeker tijdens een lange camperreis. Na dagenlang kamperen in de wildernis is een beetje weelde dan ook geen overbodige luxe. Er is gelukkig altijd wel een leuk hotel of vakantiepark te vinden. Center Parcs heeft bijvoorbeeld vakantieparken in diverse landen, veelal met luxefaciliteiten en heel wat activiteiten voor de kinderen.
Keuze voor een moment van verwennerij
Je hebt dagen, misschien zelfs weken, doorgebracht in je camper. Je hebt genoten van het camperleven. En nu mis je die luxe van een heerlijk zacht bed, een ruime badkamer en iemand die het ontbijt voor je klaarmaakt. Een nachtje in een hotel kan dan als een verademing voelen. Denk aan het comfort van schone lakens, roomservice en misschien zelfs een zwembad. En laten we eerlijk zijn, die warme, krachtige douche is toch even wat anders dan die bescheiden straaltjes uit je camperdouche!
Een hotel is met andere woorden een goed idee, maar hetzelfde geldt ook voor een vakantiepark. Vakantieparken bieden een fantastische mix van comfort en avontuur. Ze liggen vaak op prachtige locaties te midden van de natuur en bieden tal van faciliteiten die je camper niet heeft. Dit gaat van zwembaden en wellnesscentra tot restaurants en speelparadijzen voor de kinderen. En het mooie is, je kunt je camper vaak zelfs gewoon voor de deur parkeren!
Wij Reizen In
Lars, Dasja & Ninja reizen in Brutus (camper) over de wereld. Na zes maanden Nieuw-Zeeland in een klein omgebouwd busje wisten we het zeker. Reizen met een camper is voor ons dé manier om de wereld te ontdekken! Terug in Nederland kochten we een camper. Sinds 2015 zijn we op ontdekkingsreis door Europa en Marokko.
We laten je graag meegenieten maar helpen je nog liever verder met jouw reisvoorbereiding. Volg onze sociale kanalen, het blog of schrijf je in voor de nieuwsbrief.
Praktische tips voor een kort hotel- of vakantieparkbezoek
Vooral in het hoogseizoen kunnen hotels en vakantieparken snel volgeboekt zijn. Een beetje planning kan dus geen kwaad. Vergeet niet om op voorhand te boeken, iets wat natuurlijk enkel lukt als je camperreis reeds vooraf is uitgestippeld. Natuurlijk is het soms ook leuk om spontaan te beslissen om een nachtje in een hotel of een park te verblijven. Check dan de mogelijkheden in de buurt, wees flexibel en laat ruimte voor een onverwacht uitje. Weet bovendien dat niet alle hotels en vakantieparken zijn aangepast aan campers. Zeker bij hotels met ondergrondse parkeergarages is het soms niet mogelijk om je camper er te parkeren.
De belangrijkste tip: geniet van de faciliteiten. Maak gebruik van alles wat het hotel of het vakantiepark te bieden heeft. Zwembaden, sauna’s en sportvelden: leef je uit! Of je nu in je camper slaapt of in een comfortabel hotelbed, vergeet niet om te ontspannen en te genieten van elke minuut. Want daar dient een vakantie voor.
Vooral de mix maakt het leuk
Reizen in een camper is een geweldige manier om de wereld te verkennen. Dat kunnen we niet genoeg benadrukken. Maar af en toe een nachtje in een hotel of vakantiepark verblijven, kan je reis dat beetje extra geven. Het geeft je de kans om even bij te tanken, te genieten van wat extra luxe en nieuwe mensen te ontmoeten. Je kunt bovendien ook gebruikmaken van de extraatjes die hotels vaak aanbieden, zoals de mogelijkheid om je kleding te laten wassen en een strijkservice. Zo kun je weer een tijdje verder in je geliefde camper!